Hizmetlerimiz

BESLENME DANIŞMANLIĞI

Danışanı Tanıma ve Beslenme Anemnezi Alınması

Daha sağlıklı sonuçlar alınabilmesi için beslenme programının kişiye özgü olması gerekir. Kişi sabit bir listeye uymamalı program kişiye uygun olmalıdır. Bu sebeple ilk görüşmede danışanın günlük rutini, beslenme düzeni ve fiziksel aktivite durumuyla ilgili bilgi alınır.

Bölgesel ayrıntılı vücut analizi

DiyetPlus Beslenme ve Spor Danışmanlığı Merkezi’nde BIA ( bioelektronik empedans) yöntemiyle Tanita BC-418 tartımız ile ayrıntılı vücut analizinizi yapmakta, yaklaşık bazal metabolik hızınızı saptamakta  ve vücut yaşınızı hesaplamaktayız. Vücudunuzdaki toplam su-kas-kemik-yağ miktarları ve ayrıca bunların bölgesel olarak dağılımları incelenip obezite yüzdeniz, iç organlardaki yağlanma dereceniz, ödem durumunuz ve kemik mineral yoğunluğunuz belirlenir. Ayrıca takip döneminde de kilo verirken nereden ne kadar ve ne ( kas /yağ / su) kaybettiğiniz belirlenir.

Beslenme Programının Belirlenmesi ,Besin Değişimleri ve  Porsiyon Miktarları Eğitimi verilmesi

Boy , ağırlık , sağlık durumu , vücut kompozisyonu ve beslenme alışkanlıklarına uygun beslenme listesi yazılır. Temel besin grupları ve birbirinin yerine geçebilecek besinler anlatılır. Nasco Besin Replikalarıyla da görsel olarak porsiyon eğitimi verilir.

 Haftalık Takipler

Haftalık görüşmelerde ağırlık takibi ve haftanın nasıl geçtiğiyle ilgili paylaşımlar yapılır. Haftanın değerlendirilmesinin ardından beslenme listesi yenilenir ve sağlıklı beslenmeyle ilgili eğitici sohbetlerle danışanın yeterli ve dengeli beslenme sürecini doğru şekilde öğrenmesi amaçlanır.